Lietuvos moksleivių etninės kultūros olimpiados respublikos etapas

Balandžio 23 d. vyko Lietuvos moksleivių etninės kultūros olimpiados respublikos etapas, kuriame dalyvavo regionų etapų I-III vietų laimėtojai. Dzūkijos regionui atstovavo net trys Lazdijų rajono mokiniai, vienas jų- 10 kl. mokinys Martynas Mikelionis. Etnokultūros olimpiadoje nuotoliniu būdu varžėsi 40 mokinių iš visų penkių etnografinių Lietuvos regionų. Olimpiadą sudarė dvi dalys: etnokultūrinio pažinimo testas ir etnokultūrinės raiškos pristatymas. Mokiniai pristatė savo tautodailės darbus bei laimėjimus, kraštotyrinę veiklą, dainavo, pasakojo, dažnas kalbėjo savo gimtąja tarme. Martynas laimėjo antrąją vietą 9- 12 kl. grupėje. Jis olimpiadoje pristatė savo nepaprastai įvairiapusišką etnokultūrinę veiklą. Martynas yra jau Lietuvoje pripažintas jaunasis šiaudinių sodų meistras, laimėjęs pagrindinį Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“2020 prizą, domisi ir kitomis liaudies dailės sritimis - mokosi drožti, veja vytines juostas, skutinėja margučius, taip pat yra ir Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Bitelė“ narys. Komisiją sužavėjo natūrali ir gyva Martyno dzūkiška šnekta.

Žiūrėti darbų koliažą čia ►

Sveikiname!