Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena

Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.

Ta proga Šventežerio mokyklos mokiniai su istorijos mokytoju Gintariumi Vžesniausku  uždegė žvakutes prie Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios, kur  atidengtos atminimo lentos, skirtos 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Šventežerio valsčiaus savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams.

Tylos minute pagerbę didvyrių ir visų žuvusių už Lietuvos laisvę karių, šaulių ir partizanų atminimą, mokiniai uždegė atminimo žvakelės ir ant jų kapų Šventežerio kapinėse.

Mokiniai puikiai žino, kad žuvusio už savo šalies laisvę kapas turi tapti šventa vieta visiems laikams. Ir visi esame įpareigoti žuvusiųjų aukos saugoti atmintį apie juos, prižiūrėti mažus kapų kauburėlius su kukliais kryželiais.

Nuotraukas žiūrėti čia, Nuotraukų galerijoje